SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
F17 SM
Eskilsminne IF
HERR
Herr
Eskilsminne FF / Div 6
Oldboys
DAM
Dam A
Eskilsminne FF / Div 3
Akademi
Akademicertifierng
P19
P17
P16
P15
F17 SM
F17 / F16 Regio
Pojkar
Pojkar 2010
Pojkar 2011
Pojkar 2012
Pojkar 2013
Pojkar 2014
Pojkar 2015
Pojkar 2016
Pojkar 2017
Pojkar 2018
Pojkar 2019
Flickor
Flickor 2010
Flickor 2011
Flickor 2012
Flickor 2013
Flickor 2014
Tjejligan Flickor 2015
Tjejligan Flickor 2016
Tjejligan Flickor 2017
Tjejligan Flickor 2018
Tjejligan Flickor 2019
Fotbollsskola
Eskilscupen
Styrelsen
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
Eskilsminne IF
HERR
Herr
Eskilsminne FF / Div 6
Oldboys
DAM
Dam A
Eskilsminne FF / Div 3
Akademi
Akademicertifierng
P19
P17
P16
P15
F17 SM
F17 / F16 Regio
Pojkar
Pojkar 2010
Pojkar 2011
Pojkar 2012
Pojkar 2013
Pojkar 2014
Pojkar 2015
Pojkar 2016
Pojkar 2017
Pojkar 2018
Pojkar 2019
Flickor
Flickor 2010
Flickor 2011
Flickor 2012
Flickor 2013
Flickor 2014
Tjejligan Flickor 2015
Tjejligan Flickor 2016
Tjejligan Flickor 2017
Tjejligan Flickor 2018
Tjejligan Flickor 2019
Fotbollsskola
Eskilscupen
Styrelsen
Eskilsminne IF
Respekt - Kamratskap - Jämlikhet
F17 SM
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
F17 SM Södra Götaland
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
F17 SM Södra Götaland
Matcher
Visa alla matcher
2024: SM för Flickor 17 år - Södra Götaland
2024: Träningsmatcher Dam Småland
2024: Träningsmatcher Flickor 17år Förbundsserielag Skåne
2023: DM F16 grp.4
2023: F17 Skåneserie, höst
2023: F17 Skåneserie, vår
2023: SM för Flickor 17 år - Södra Götaland
2022: DM F16 grp.5
2022: DM F16 Slutspel
2022: F16 Skåneserie, höst
2022: F17 Skåneserie, vår
2022: SM för flickor 17 år - Slutspel
2022: SM för Flickor 17 år - Västra Götaland
2021: Division 2 Dam B vår Skåne
2021: F16 Norra, vår
2021: F17 SM 2021 - Västra Götaland
2021: Träningsmatcher med AD Göteborg Vår
DECEMBER 2023
10
11:00
sön
11:00
Bortamatch
Eskilsminne IF F17 - Natio match
- Kvarnby IK
-
FEBRUARI 2024
04
12:30
sön
12:30
Olympiafältet Plan 10 konstgräs
Helsingborgs IF (F17 SvFF) -
Eskilsminne IF (F17 SvFF)
-
11
15:00
sön
15:00
Västergårds IP 9, konstgräs
Eskilsminne IF (F17 SvFF)
- Halmstads BK (F17 SvFF)
1 - 4
MARS 2024
03
13:00
sön
13:00
Junebäckens IP 1, Jönköping
Mariebo IK (F17) -
Eskilsminne IF (F17)
1 - 1
10
15:00
sön
15:00
Västergårds IP 7, konstgräs
Eskilsminne IF (F17 SvFF)
- Jönköpings Södra IF (F17)
2 - 3
24
13:00
sön
13:00
Västergårds IP 7, konstgräs
Eskilsminne IF (F17 SvFF)
- GIF Nike (F17 SvFF)
2 - 0
APRIL 2024
07
15:15
sön
15:15
Västergårds IP 7, konstgräs
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
- Ifö Bromölla IF
-
14
13:00
sön
13:00
Halmstad Arena P4
Halmstads BK -
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
-
20
16:00
lör
16:00
Västergårds IP 1 11-manna
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
- IFK Kalmar
-
24
19:00
ons
19:00
Lomma IP A-plan, konstgräs
GIF Nike -
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
-
MAJ 2024
01
14:45
ons
14:45
Västergårds IP 1, 11-manna
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
- Malmö FF/Malmö FF Akademi
-
05
sön
00:00
Bortamatch
-
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
-
12
13:00
sön
13:00
Olympiafältet Plan 10 konstgräs
Helsingborgs IF -
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
-
18
13:00
lör
13:00
Västergårds IP 1, 11-manna
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
- Kristianstads DFF
-
25
16:00
lör
16:00
Västergårds IP 1, 11-manna
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
- Sjöstaden DFF Karlskrona
-
JUNI 2024
03
19:15
mån
19:15
Västergårds IP 1 11-manna
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
- Kvarnby IK
-
09
13:00
sön
13:00
Dösjöbro IP A-plan
Dösjöbro IF -
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
-
15
16:00
lör
16:00
Västergårds IP 1, 11-manna
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
- Växjö DFF
-
23
16:00
sön
16:00
Malmö IP
FC Rosengård -
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
-
26
19:00
ons
19:00
Västergårds IP 1 11-manna
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
- Halmstads BK
-
AUGUSTI 2024
11
12:00
sön
12:00
Gröndals IP 1, Kalmar
IFK Kalmar -
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
-
14
18:30
ons
18:30
Strandängens IP A-plan
Ifö Bromölla IF -
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
-
17
13:00
lör
13:00
Västergårds IP 1 11-manna
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
- GIF Nike
-
24
13:00
lör
13:00
Malmö Stadionområdet plan 10 konstgräs
Malmö FF/Malmö FF Akademi -
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
-
SEPTEMBER 2024
01
sön
00:00
Västergårds IP
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
-
-
08
13:00
sön
13:00
Västergårds IP 1, 11-manna
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
- Dösjöbro IF
-
14
16:00
lör
16:00
Arenastaden, Värendsvallen 3, Växjö
Växjö DFF -
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
-
22
16:00
sön
16:00
Hästö IP 1
Sjöstaden DFF Karlskrona -
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
-
29
14:00
sön
14:00
Bäckagårds IP plan 1
Kvarnby IK -
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
-
OKTOBER 2024
04
19:00
fre
19:00
Västergårds IP 7, konstgräs
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
- FC Rosengård
-
13
13:00
sön
13:00
Västergårds IP 7, konstgräs
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
- Helsingborgs IF
-
20
14:00
sön
14:00
Kristianstads Arenaområde konstgräs 1
Kristianstads DFF -
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF
-