SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Eskilsminne IF
Respekt - Kamratskap - Jämlikhet
P17
Matcher
JANUARI 2022
 
23
11:30
sön
11:30    
Västergårds IP plan 9
Eskilsminne IF - Kullavik IF4  -  2  
 
29
12:00
lör
12:00    
Klostergårdens IP Lund centrumplanen
Lunds BK - Eskilsminne IF5  -  4  
FEBRUARI 2022
 
06
14:30
sön
14:30    
Västergårds IP Plan 9
Eskilsminne IF - Limhamn Bunkeflo2  -  2  
 
23
19:15
ons
19:15    
Västergårds IP 9, konstgräs
Eskilsminne IF (P17) - Malmö FF (P17)0  -  7  
27
11:00
sön
11:00    
Klostergårdens IP
Lunds BK (P17) - Eskilsminne IF (P17)4  -  1  
MARS 2022
 
05
12:00
lör
12:00    
Landskrona IP F-plan konstgräs
Landskrona BoIS (P17) - Eskilsminne IF (P17)4  -  1  
 
13
14:00
sön
14:00    
Västergårds IP 9, konstgräs
Eskilsminne IF (P17) - Trelleborgs FF (P17)3  -  3  
 
27
15:15
sön
15:15    
Olympiafältet Plan 10 konstgräs
Helsingborgs IF (P17) - Eskilsminne IF (P17)3  -  2  
APRIL 2022
 
08
19:30
fre
19:30    
Södra Sandby IP konstgräs
Södra Sandby IF/Team Sandby IF - Eskilsminne IF2  -  2  
09
13:00
lör
13:00    
Västergårds IP 9, konstgräs
Eskilsminne IF - IS Halmia0  -  3  
 
18
11:30
mån
11:30    
Landskrona IP F-plan konstgräs
Landskrona BoIS - Eskilsminne IF5  -  0  
20
19:00
ons
19:00    
Vikenplanen
Furulunds IK - Eskilsminne IF2  -  4  
23
13:00
lör
13:00    
Västergårds IP 1 11-manna
Eskilsminne IF - Vellinge IF1  -  3  
MAJ 2022
 
01
16:15
sön
16:15    
Rydets IP C Konstgräs
Onsala BK - Eskilsminne IF3  -  2  
 
03
19:15
tis
19:15    
Västergårds IP 9, konstgräs
Eskilsminne IF - GIF Nike röd4  -  3  
07
13:00
lör
13:00    
Västergårds IP 1 11-manna
Eskilsminne IF - Ängelholms FF1  -  2  
 
14
14:00
lör
14:00    
G:a Idrottsplatsen A-plan (friidrottsyta)
Kristianstad FC - Eskilsminne IF4  -  2  
 
17
19:15
tis
19:15    
Västergårds IP 9, konstgräs
Eskilsminne IF - Glumslövs FF4  -  3  
21
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP 1 11-manna
Eskilsminne IF - Varbergs BoIS FC3  -  4  
22
11:45
sön
11:45    
Harlyckan 3, konstgräs
Högaborgs BK 1 - Eskilsminne IF  -      
 
28
14:00
lör
14:00    
Hästö IP 1
FK Karlskrona - Eskilsminne IF3  -  3  
 
31
19:15
tis
19:15    
Västergårds IP 9, konstgräs
Eskilsminne IF - Höganäs BK/Höganäs BK FF7  -  1  
JUNI 2022
 
04
lör
00:00    
Hörby IP A-plan
Hörby FF - Eskilsminne IF  -      
04
14:00
lör
14:00    
Kristineslätt IP 1
Falkenbergs FF - Eskilsminne IF5  -  0  
 
11
13:00
lör
13:00    
Västergårds IP 1
Eskilsminne IF - BK Olympic0  -  2  
12
19:15
sön
19:15    
Västergårds IP 9, konstgräs
Eskilsminne IF - Linero IF5  -  3  
 
14
19:00
tis
19:00    
Gislövs IP A-plan
Gislövs IF - Eskilsminne IF1  -  7  
17
19:00
fre
19:00    
Staffansvallen Plan 2, Konstgräs
Staffanstorp United FC - Eskilsminne IF5  -  1  
18
15:00
lör
15:00    
Särö IP A
Kullavik IF - Eskilsminne IF2  -  0  
 
21
19:00
tis
19:00    
Västergårds IP 1, 11-manna
Eskilsminne IF - Eslövs BK röd14  -  1  
JULI 2022
 
30
13:00
lör
13:00    
Alevallen Halmstad
IS Halmia - Eskilsminne IF3  -  2  
AUGUSTI 2022
 
10
19:00
ons
19:00    
Västergårds IP 1 11-manna
Eskilsminne IF - Landskrona BoIS0  -  2  
14
12:00
sön
12:00    
Vellinge IP A-plan
Vellinge IF - Eskilsminne IF  -      
 
21
14:00
sön
14:00    
Västergårds IP 11
Eskilsminne IF - Onsala BK  -      
 
24
19:00
ons
19:00    
Fridhemsparken
Ängelholms FF - Eskilsminne IF  -      
26
18:30
fre
18:30    
Råå IP A-plan
Råå IF - Eskilsminne IF   -      
SEPTEMBER 2022
 
03
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP 1
Eskilsminne IF - Kristianstad FC  -      
 
06
19:15
tis
19:15    
Västergårds IP 7, konstgräs
Eskilsminne IF - Borstahusens BK  -      
10
13:30
lör
13:30    
Varberg Energi Arena B
Varbergs BoIS FC - Eskilsminne IF  -      
11
13:00
sön
13:00    
Harlyckan 3, konstgräs
Högaborgs BK 1 - Eskilsminne IF   -      
 
18
14:00
sön
14:00    
Västergårds IP 11
Eskilsminne IF - FK Karlskrona  -      
 
20
19:15
tis
19:15    
Västergårds IP 7, konstgräs
Eskilsminne IF - Glumslövs FF   -      
24
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP 1 11-manna
Eskilsminne IF - Falkenbergs FF  -      
25
16:00
sön
16:00    
Filborna IP 1, 11-manna
Spanska Akademin FF - Eskilsminne IF   -      
OKTOBER 2022
 
01
13:00
lör
13:00    
Lindängens IP, Malmö B-plan
BK Olympic - Eskilsminne IF  -      
 
08
11:00
lör
11:00    
Laröds IP C-plan, konstgräs
Hittarps IK - Eskilsminne IF   -      
09
15:00
sön
15:00    
Västergårds IP 11
Eskilsminne IF - Kullavik IF  -      
 
16
11:00
sön
11:00    
Västergårds IP 7, konstgräs
Eskilsminne IF - Svalövs BK  -      
 
 
Senaste från Bildburken:

Se alla bilder från Eskilsminnes hemmamatcher på både herr- och damsidan på Bildburken.se
© Vid frågor om bilder kontakta janne@bildburken.se