Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Eskilsminne IF
Respekt - Kamratskap - Jämlikhet
F17/F16
Matcher
JANUARI 2020
 
25
14:30
lör
14:30    
Bortamatch
Euro-City Cup 2020 KDFF - Eskilsminne IF Gul  -      
25
15:00
lör
15:00    
Bortamatch
Euro-City Cup 2020 - Eskilsminne IF Blå  -      
26
11:15
sön
11:15    
Bortamatch
Euro-City Cup 2020 - Eskilsminne IF Gul  -      
26
11:45
sön
11:45    
Bortamatch
Euro-City Cup 2020 - Eskilsminne IF Blå  -      
26
12:00
sön
12:00    
Höganäs Sportcenter
Eskilsminne IF Gul - Euro City Cup  -      
26
12:45
sön
12:45    
Höganäs Sportcenter
Euro City Cup - Eskilsminne IF Blå  -      
FEBRUARI 2020
 
02
12:00
sön
12:00    
Harplinge
HGH U16 - Eskilsminne IF  -      
 
08
15:00
lör
15:00    
Harlyckan
Eskilsminne IF F16 - FC Staffanstorp F16  -      
08
15:00
lör
15:00    
Harlyckan
Eskilsminne IF F17 - FC Staffanstorp F17  -      
 
15
12:00
lör
12:00    
Västergårds IP
Eskilsminne IF - Fortuna FF   -      
 
29
12:00
lör
12:00    
Västergårds IP 7, konstgräs
Eskilsminne IF - Fortuna FF5  -  1  
MARS 2020
 
06
19:00
fre
19:00    
Västergårds IP 7, konstgräs
Eskilsminne IF - Hittarps IK7  -  2  
07
11:00
lör
11:00    
Västergårds IP
Eskilsminne IF F17 - HIKs U16 pigefodboldhold  -      
08
14:00
sön
14:00    
Bortamatch
BK Astrio - Eskilsminne IF  -      
 
14
11:00
lör
11:00    
Fridhemsparken, Ängelholm Konstgräs
Ängelholms FF - Eskilsminne IF3  -  9  
15
13:00
sön
13:00    
Bortamatch
LB07 F17 - Eskilsminne IF  -      
 
21
16:15
lör
16:15    
Västergårds IP
Eskilsminne IF - Astrio   -      
APRIL 2020
 
04
13:00
lör
13:00    
Bortamatch
FC Rosengård F16 - Eskilsminne IF F16  -      
04
15:30
lör
15:30    
Bortamatch
FC Rosengård F17 - Eskilsminne IF  -      
 
23
19:30
tor
19:30    
Träningsmatch
Hittarps IK - Eskilsminne IF  -      
26
11:00
sön
11:00    
Träningsmatch
Hyllie IK - Eskilsminne IF  -      
MAJ 2020
 
02
11:00
lör
11:00    
Västergårds IP 11
Eskilsminne IF - Fortuna FF3  -  0  
02
13:00
lör
13:00    
Västergårds IP
Eskilsminne IF - Eskilsminne IF  -      
 
09
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP Plan 5
Eskilsminne IF - FC Rosengård   -      
09
15:00
lör
15:00    
Staffansvallen Plan 2, Konstgräs
FC Staffanstorp - Eskilsminne IF1  -  0  
 
17
13:00
sön
13:00    
Västergårds IP 11
Eskilsminne IF - FC Rosengård1  -  6  
 
30
12:00
lör
12:00    
Österås IP D-plan
FC Hessleholm - Eskilsminne IF5  -  5  
31
11:00
sön
11:00    
Västergårds IP
Eskilsminne IF - Halmstad BK F17  -      
JUNI 2020
 
03
19:15
ons
19:15    
Västergårds IP
Eskilsminne IF - Fortuna F17  -      
07
15:30
sön
15:30    
Bortamatch
FC Rosengård F17 - Eskilsminne IF  -      
 
13
15:00
lör
15:00    
Västergårds IP 11
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - Södra Sandby IF4  -  3  
 
17
19:00
ons
19:00    
Vrendsvallen
Växjö DFF - Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF4  -  2  
 
22
19:15
mån
19:15    
Vstergrds IP 11
Eskilsminne IF - Ängelholms FF8  -  0  
27
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP 5
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - Kristianstads DFF2  -  3  
JULI 2020
 
29
19:15
ons
19:15    
Västergårds IP 11
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - Fortuna FF5  -  2  
AUGUSTI 2020
 
08
14:00
lör
14:00    
Malmö IP
FC Rosengård - Eskilsminne IF4  -  1  
 
15
15:30
lör
15:30    
Staffansvallen A-plan
FC Staffanstorp - Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF1  -  2  
 
21
19:00
fre
19:00    
Uppåkravallen, konstgräs 1
Uppåkra IF - Eskilsminne IF4  -  3  
22
13:00
lör
13:00    
Västergårds IP 11
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - IF Limhamn Bunkeflo5  -  3  
 
29
15:30
lör
15:30    
Malmö IP
FC Rosengård - Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF4  -  3  
30
15:00
sön
15:00    
Västergårds IP 11
Eskilsminne IF - FC Hessleholm3  -  3  
SEPTEMBER 2020
 
06
18:00
sön
18:00    
Gröndals IP
IFK Kalmar - Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF2  -  7  
 
12
13:00
lör
13:00    
Västergårds IP Plan 11
Eskilsminne IF - FC Staffanstorp2  -  1  
12
19:30
lör
19:30    
Värendsvallen
Växjö DFF - Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF2  -  8  
 
19
15:00
lör
15:00    
Örbyvallen A-plan
Fortuna FF - Eskilsminne IF0  -  1  
20
16:00
sön
16:00    
Västergårds IP 5
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - FC Rosengård5  -  2  
 
27
14:00
sön
14:00    
Västergårds IP 11
Eskilsminne IF - Hyllie IK1  -  1  
27
15:00
sön
15:00    
Bortamatch
Södra Sandby IF - Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF3  -  1  
OKTOBER 2020
 
02
18:30
fre
18:30    
Sandskogens IP Konstgräs
IK Pandora FF - Eskilsminne IF3  -  4  
04
14:00
sön
14:00    
Västergårds IP Plan 5
Eskilsminne IF - Falkenberg FF F17  -      
04
14:00
sön
14:00    
Västergårds IP 5
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - Falkenbergs FF2  -  1  
 
08
20:00
tor
20:00    
Bortamatch
Hittarps IK Futsal - Eskilsminne IF Futsal  -      
11
18:00
sön
18:00    
Prioritet Serneke Arena Konstgräs
IFK Göteborg - Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF4  -  0  
 
15
20:00
tor
20:00    
Hittarpshallen
Hittarps IK Futsal - Eskilsminne IF  -      
 
19
20:00
mån
20:00    
Bortamatch
Eskilsminne IF - Fortuna  -      
NOVEMBER 2020
 
29
13:00
sön
13:00    
Västergårdshallen
Eskilsminne IF - FC Rosengård 1917  -      
DECEMBER 2020
 
03
19:00
tor
19:00    
Helsingborg Arena C-hall
Helsingborgs IF - Eskilsminne IF  -      
06
10:00
sön
10:00    
Halmstad Arena A1
Eskilsminne IF - Falkenbergs FF  -      
06
13:30
sön
13:30    
Halmstad Arena A1
Borås AIK - Eskilsminne IF  -      
06
16:00
sön
16:00    
Halmstad Arena A1
Eskilsminne IF - IFK Fjärås  -      
 
12
17:45
lör
17:45    
Harlyckan
Eskilsminne IF - Södra Sandby IF  -      
 
20
13:00
sön
13:00    
Västergårdshallen
Eskilsminne IF - Hittarps IK 2  -      
 
 
Senaste från Bildburken:

Se alla bilder från Eskilsminnes hemmamatcher på både herr- och damsidan på Bildburken.se
© Vid frågor om bilder kontakta janne@bildburken.se