Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Eskilsminne IF
Respekt - Kamratskap - Jämlikhet
Herr A
Matcher
DECEMBER 2018
 
15
10:00
lör
10:00    
Harlyckan
HM - Eskilsminne IF  -      
16
12:00
sön
12:00    
Harlyckan
HM - Eskilsminne IF  -      
JANUARI 2019
 
05
09:00
lör
09:00    
Nyårssaluten
Högaborgs BK - Eskilsminne IF1  -  2  
06
08:50
sön
08:50    
Nyårssaluten - HBG Arena
Vallåkra IF - Eskilsminne IF0  -  3  
06
13:30
sön
13:30    
Nyårssaluten - HBG Arena
Helsingborgs IF - Eskilsminne IF1  -  2  
06
15:20
sön
15:20    
Nyårssaluten - HBG Arena
Eskilsminne IF - Hittarps IK0  -  4  
FEBRUARI 2019
 
02
12:00
lör
12:00    
Harlyckan 3
Eskilsminne IF - IS Halmia2  -  1  
 
09
13:00
lör
13:00    
Tornvallen, Stångby konstgräs
Torns IF - Eskilsminne IF1  -  0  
 
18
19:00
mån
19:00    
Olympiafältet Plan 10 konstgräs
Eskilsminne IF - Dalkurd0  -  2  
24
15:00
sön
15:00    
Olympiafältet Plan 10 konstgräs
Eskilsminne IF - Hammarby1  -  1  
MARS 2019
 
04
19:00
mån
19:00    
Håstens IP C
Varbergs BoIS FC - Eskilsminne IF1  -  1  
09
14:00
lör
14:00    
Ivöstrand idrottsområde, Bromölla MultiCopy Arena
IFÖ Bromölla IF (A) - Eskilsminne IF1  -  3  
 
18
18:00
mån
18:00    
Harlyckan 3, konstgräs
Eskilsminne IF - Varbergs BoIS FC3  -  0  
 
30
12:00
lör
12:00    
Västergårds IP plan 11
Eskilsminne IF - IFK Hässleholm  -      
APRIL 2019
 
06
15:00
lör
15:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Åtvidabergs FF1  -  1  
 
13
14:00
lör
14:00    
Klostergårdens IP
Lunds BK - Eskilsminne IF3  -  0  
 
15
17:15
mån
17:15    
Harlyckan - Plan 2
Eskilsminne IF - U21 - Falkenbergs FF  -      
21
16:00
sön
16:00    
Skarsjövallen
Ljungskile SK - Eskilsminne IF1  -  1  
 
27
14:00
lör
14:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Torns IF0  -  1  
MAJ 2019
 
01
17:00
ons
17:00    
Rimnersvallen
IK Oddevold - Eskilsminne IF4  -  1  
05
15:00
sön
15:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Kristianstad FC3  -  1  
 
11
16:00
lör
16:00    
Rosenlunds IP 1
Assyriska Turabdin IK - Eskilsminne IF1  -  0  
 
14
19:00
tis
19:00    
Husiegårds IP A-plan
Husie IF (5) - Eskilsminne IF (1)0  -  7  
18
16:00
lör
16:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Utsiktens BK4  -  1  
 
25
13:00
lör
13:00    
Lindevi IP 1 Konstgräs
Lindome GIF - Eskilsminne IF0  -  0  
 
30
15:00
tor
15:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Oskarshamns AIK2  -  2  
JUNI 2019
 
02
17:00
sön
17:00    
Södermalms IP
Skövde AIK - Eskilsminne IF1  -  0  
 
08
16:00
lör
16:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - IFK Värnamo1  -  2  
 
11
19:00
tis
19:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF (1) - IF Limhamn Bunkeflo (3)5  -  4  
15
16:00
lör
16:00    
Edsborgs IP A-plan
FC Trollhättan - Eskilsminne IF3  -  2  
 
24
19:00
mån
19:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Landskrona BoIS2  -  1  
29
16:00
lör
16:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Tvååkers IF0  -  3  
JULI 2019
 
03
19:00
ons
19:00    
Laröds IP A-plan
Hittarps IK - Eskilsminne IF0  -  1  
07
17:00
sön
17:00    
Finnvedsvallen
IFK Värnamo - Eskilsminne IF2  -  2  
 
27
11:00
lör
11:00    
Harlyckan 1
Eskilsminne IF - Trysil FK NOR  -      
AUGUSTI 2019
 
07
19:00
ons
19:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Lunds BK0  -  1  
 
12
19:00
mån
19:00    
Kristianstads Fotbollsarena
Kristianstad FC - Eskilsminne IF1  -  3  
17
14:00
lör
14:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - IK Oddevold4  -  1  
 
21
18:30
ons
18:30    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Norrby IF1  -  0  
24
16:00
lör
16:00    
Kopparvallen
Åtvidabergs FF - Eskilsminne IF1  -  1  
 
27
19:00
tis
19:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF (1) - Hässleholms IF (2)1  -  2  
31
15:00
lör
15:00    
Ruddalen 1 Konstgräs
Utsiktens BK - Eskilsminne IF2  -  0  
SEPTEMBER 2019
 
07
14:00
lör
14:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Ljungskile SK0  -  1  
 
14
14:00
lör
14:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Assyriska Turabdin IK2  -  0  
 
21
16:00
lör
16:00    
Tornvallen, Stångby A-plan
Torns IF - Eskilsminne IF  -      
 
28
14:00
lör
14:00    
Arena Oskarshamn
Oskarshamns AIK - Eskilsminne IF  -      
OKTOBER 2019
 
05
14:00
lör
14:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Lindome GIF  -      
 
12
15:00
lör
15:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Skövde AIK  -      
 
20
16:00
sön
16:00    
Landskrona IP A-plan
Landskrona BoIS - Eskilsminne IF  -      
 
26
14:00
lör
14:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - FC Trollhättan  -      
NOVEMBER 2019
 
02
14:00
lör
14:00    
Övrevi A
Tvååkers IF - Eskilsminne IF  -      
 
 
 
Senaste från Bildburken:

Se alla bilder från Eskilsminnes hemmamatcher på både herr- och damsidan på Bildburken.se
© Vid frågor om bilder kontakta janne@bildburken.se

 
 
Kommande matcher Ettanplay