Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Eskilsminne IF
Respekt - Kamratskap - Jämlikhet
Herr A
Matcher
JANUARI 2020
 
05
14:00
sön
14:00    
Arenan A-hallen
 
- Eskilsminne IF  -      
 
06
10:00
mån
10:00    
Arenan A-hallen
 
- Eskilsminne IF  -      
FEBRUARI 2020
 
01
13:00
lör
13:00    
Landskrona IP F-plan konstgräs
Landskrona BoIS A - Eskilsminne IF  -      
 
08
13:00
lör
13:00    
Fridhemsparken, Ängelholm Konstgräs
Ängelholms FF - Eskilsminne IF  -      
 
15
13:00
lör
13:00    
Filborna IP 5
Eskilsminne IF - Torns IF  -      
 
23
16:30
sön
16:30    
Olympiafältet Plan 10 konstgräs
Eskilsminne IF - Östersund  -      
 
29
14:30
lör
14:30    
Olympiafältet Plan 10 konstgräs
Eskilsminne IF - BK Häcken  -      
MARS 2020
 
08
14:30
sön
14:30    
Valhalla 1 Konstgräs
GAIS - Eskilsminne IF  -      
 
13
19:00
fre
19:00    
Filborna IP 5
Eskilsminne IF - Lunds BK  -      
 
21
12:00
lör
12:00    
Filborna IP 5
Eskilsminne IF - IS Halmia  -      
 
28
12:00
lör
12:00    
Västergårds IP 1 9-manna
Eskilsminne IF - Ängelholms FF  -      
APRIL 2020
 
10
13:00
fre
13:00    
Landskrona IP
Landskrona BoIS - Eskilsminne IF  -      
JUNI 2020
 
14
14:00
sön
14:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Lindome GIF0  -  2  
 
17
19:00
ons
19:00    
Landskrona IP A-plan
Landskrona BoIS - Eskilsminne IF1  -  0  
21
14:00
sön
14:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - FC Trollhättan1  -  1  
 
27
14:00
lör
14:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Skövde AIK1  -  0  
JULI 2020
 
01
19:00
ons
19:00    
Klostergårdens IP
Lunds BK - Eskilsminne IF3  -  1  
05
14:00
sön
14:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Motala AIF FK2  -  2  
 
11
15:00
lör
15:00    
Finnvedsvallen
IFK Värnamo - Eskilsminne IF  -      
 
15
19:00
ons
19:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Oskarshamns AIK  -      
19
12:30
sön
12:30    
Valhalla 1 Konstgräs
Qviding FIF - Eskilsminne IF  -      
AUGUSTI 2020
 
08
14:00
lör
14:00    
Vstra Mark IP
FK Karlskrona - Eskilsminne IF  -      
 
12
19:00
ons
19:00    
Tornvallen, Stångby A-plan
Torns IF - Eskilsminne IF  -      
16
14:00
sön
14:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Assyriska Turabdin IK  -      
 
19
18:30
ons
18:30    
Tolvans IP
IF Lödde - Eskilsminne IF  -      
22
16:00
lör
16:00    
Ruddalen 1 Konstgräs
Utsikten - Eskilsminne IF  -      
 
29
14:00
lör
14:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - FC Linköping City  -      
SEPTEMBER 2020
 
02
19:30
ons
19:30    
Övrevi A
Tvååkers IF - Eskilsminne IF  -      
06
14:00
sön
14:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Qviding FIF  -      
 
12
15:00
lör
15:00    
Linköping Arena
FC Linköping City - Eskilsminne IF  -      
 
19
14:00
lör
14:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Lunds BK  -      
 
27
14:00
sön
14:00    
Arena Oskarshamn
Oskarshamns AIK - Eskilsminne IF  -      
OKTOBER 2020
 
03
14:00
lör
14:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - IFK Värnamo  -      
 
07
19:00
ons
19:00    
Lindevi IP 1 Konstgräs
Lindome GIF - Eskilsminne IF  -      
11
14:00
sön
14:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Landskrona BoIS  -      
 
17
14:00
lör
14:00    
Idrottsparken Motala A
Motala AIF FK - Eskilsminne IF  -      
 
24
14:00
lör
14:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Utsikten  -      
 
31
15:00
lör
15:00    
Södermalms IP
Skövde AIK - Eskilsminne IF  -      
NOVEMBER 2020
 
07
14:00
lör
14:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Tvååkers IF  -      
 
14
14:00
lör
14:00    
Rosenlunds IP 1
Assyriska Turabdin IK - Eskilsminne IF  -      
 
22
17:00
sön
17:00    
Edsborgs IP A-plan
FC Trollhättan - Eskilsminne IF  -      
 
28
14:00
lör
14:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Torns IF  -      
 
 
Senaste från Bildburken:

Se alla bilder från Eskilsminnes hemmamatcher på både herr- och damsidan på Bildburken.se
© Vid frågor om bilder kontakta janne@bildburken.se

 
 
Kommande matcher Ettanplay