Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Eskilsminne IF
Respekt - Kamratskap - Jämlikhet
Herr U19

Matcher
DECEMBER 2018
 
01
13:00
lör
13:00    
Borgeby IP
Bjärreds IF (U19) - Eskilsminne IF (U19)  -      
 
28
08:30
fre
08:30    
Idrottens Hus
 
HM futsal - Eskilsminne IF  -      
FEBRUARI 2019
 
09
11:00
lör
11:00    
Harlyckan
Eskilsminne IF - Trelleborgs FF  -      
 
15
19:15
fre
19:15    
Harlyckan 3, konstgräs
Eskilsminne IF (U17) - IF Lödde (U17)0  -  1  
16
14:00
lör
14:00    
Håstens IP C
Varbergs BoIS FC (U19) - Eskilsminne IF (U19)2  -  1  
 
23
12:00
lör
12:00    
Harlyckan 3
Eskilsminne IF (U19) - Ängelholms FF (U19)1  -  8  
MARS 2019
 
03
14:00
sön
14:00    
Landskrona IP F-plan konstgräs
Landskrona BoIS (U19) - Eskilsminne IF (U19)1  -  1  
 
10
13:00
sön
13:00    
Ruddalen 1 Konstgräs
Utsiktens BK (U19) - Eskilsminne IF (U19)2  -  0  
 
17
13:00
sön
13:00    
Harlyckan 3, konstgräs
Eskilsminne IF (U19) - Falkenbergs FF (U19)2  -  3  
 
23
12:15
lör
12:15    
Harlyckan
Eskilsminne IF - IS Halmia 7  -  3  
 
31
13:00
sön
13:00    
Harlyckan
Eskilsminne IF - IFK Hässleholm4  -  2  
APRIL 2019
 
06
14:00
lör
14:00    
Kristineslätt IP 5
Falkenbergs FF - Eskilsminne IF3  -  0  
 
14
13:00
sön
13:00    
Västergårds IP 5
Eskilsminne IF - IF Limhamn Bunkeflo1  -  3  
 
22
13:00
mån
13:00    
Klostergårdens IP
Lunds BK - Eskilsminne IF3  -  0  
27
12:00
lör
12:00    
Harlyckan 3, konstgräs
Eskilsminne IF 2 - Råå IF 17  -  1  
28
13:00
sön
13:00    
Västergårds IP 5
Eskilsminne IF - IF Lödde3  -  0  
MAJ 2019
 
01
14:00
ons
14:00    
Österås IP A-plan
Hässleholms IF - Eskilsminne IF (P19 div.1)6  -  5  
04
11:00
lör
11:00    
Höganäs Sportcenter Plan Norr
Höganäs BK - Eskilsminne IF 20  -  1  
05
13:00
sön
13:00    
Borgeby IP A-plan
Bjärreds IF - Eskilsminne IF1  -  3  
 
11
12:00
lör
12:00    
Harlyckan 3, konstgräs
Eskilsminne IF 2 - Glumslövs FF 17  -  2  
12
13:00
sön
13:00    
Lindängens IP, Malmö A-plan
BK Olympic - Eskilsminne IF3  -  2  
 
17
19:00
fre
19:00    
Örbyvallen A-plan
Fortuna FF 1 - Eskilsminne IF 20  -  12
19
16:00
sön
16:00    
Västergårds IP 5
Eskilsminne IF - IFK Hässleholm3  -  1  
 
24
18:30
fre
18:30    
Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 1
Ramlösa Södra IF - Eskilsminne IF 20  -  4  
26
13:00
sön
13:00    
Osby IP C-plan konstgräs
IFK Osby - Eskilsminne IF2  -  2  
 
29
19:15
ons
19:15    
Västergårds IP 5
Eskilsminne IF - Kristianstad FC5  -  0  
JUNI 2019
 
09
14:00
sön
14:00    
Landskrona IP B-plan
Landskrona BoIS - Eskilsminne IF1  -  3  
 
15
13:00
lör
13:00    
Västergårds IP 5
Eskilsminne IF - Varbergs BoIS FC2  -  1  
 
23
13:00
sön
13:00    
Västergårds IP 5
Eskilsminne IF - Falkenbergs FF4  -  2  
 
26
19:00
ons
19:00    
Brovallen
IF Limhamn Bunkeflo - Eskilsminne IF3  -  2  
JULI 2019
 
30
19:15
tis
19:15    
Västergårds IP 11
Eskilsminne IF - Klippans FF A-lag  -      
AUGUSTI 2019
 
11
13:00
sön
13:00    
Västergårds IP 5
Eskilsminne IF - Lunds BK5  -  1  
 
18
14:00
sön
14:00    
Tolvans IP A-plan
IF Lödde - Eskilsminne IF2  -  5  
 
24
11:00
lör
11:00    
Svalövs IP A-plan
Svalövs BK - Eskilsminne IF 21  -  7  
 
30
19:00
fre
19:00    
Västergårds IP 7, konstgräs
Eskilsminne IF 2 - IF Lödde 24  -  4  
SEPTEMBER 2019
 
01
13:00
sön
13:00    
Harlyckans IP 2
Eskilsminne IF - BK Olympic5  -  4  
 
06
18:30
fre
18:30    
Råå IP A-plan
Råå IF 1 - Eskilsminne IF 20  -  2  
08
16:00
sön
16:00    
Österås IP B-plan
IFK Hässleholm - Eskilsminne IF5  -  1  
 
13
19:00
fre
19:00    
Västergårds IP 7, konstgräs
Eskilsminne IF 2 - Höganäs BK2  -  0  
 
16
18:30
mån
18:30    
Västergårds IP 7, konstgräs
Eskilsminne IF - Bjärreds IF3  -  4  
21
14:00
lör
14:00    
Örevångs IP A-plan
Glumslövs FF 1 - Eskilsminne IF 2  -      
21
14:00
lör
14:00    
G:a Idrottsplatsen A-plan (friidrottsyta)
Kristianstad FC - Eskilsminne IF3  -  7  
 
27
19:00
fre
19:00    
Västergårds IP 7, konstgräs
Eskilsminne IF - Landskrona BoIS0  -  4  
OKTOBER 2019
 
01
19:15
tis
19:15    
Harlyckan 3, konstgräs
Eskilsminne IF 2 - Uppåkra IF4  -  1  
04
19:00
fre
19:00    
Västergårds IP 7, konstgräs
Eskilsminne IF 2 - Ramlösa Södra IF2  -  6  
06
15:00
sön
15:00    
Påskbergsvallen B
Varbergs BoIS FC - Eskilsminne IF3  -  3  
 
20
15:00
sön
15:00    
Västergårds IP 7, konstgräs
Eskilsminne IF 2 - Dösjöbro IF5  -  0  
 
25
19:00
fre
19:00    
Norrvalla IP, Helsingborg konstgräs
Ödåkra IF - Eskilsminne IF 22  -  4  
NOVEMBER 2019
 
10
13:00
sön
13:00    
Harlyckan 3, konstgräs
Eskilsminne IF (P19) - Göteborgs FF/Azalea BK  -      
 
17
12:30
sön
12:30    
Halmstad Arena P6
Halmstads BK (P19) - Eskilsminne IF (P19)  -      
 
30
14:00
lör
14:00    
Fridhemsparken, Ängelholm Konstgräs
Ängelholms FF (P19) - Eskilsminne IF (P19)  -      
 
 
Senaste från Bildburken:

Se alla bilder från Eskilsminnes hemmamatcher på både herr- och damsidan på Bildburken.se
© Vid frågor om bilder kontakta janne@bildburken.se