Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Eskilsminne IF
Respekt - Kamratskap - Jämlikhet
Dam A
Matcher
DECEMBER 2019
 
07
14:00
lör
14:00    
Uppåkravallen
Uppåkra if - Eskilsminne IF1  -  9  
 
15
08:00
sön
08:00    
Idrottens Hus
HM Futsal - Eskilsminne IF  -      
JANUARI 2020
 
18
09:20
lör
09:20    
Eslöv
 
SAIF Nova-Kicken - Eskilsminne IF  -      
19
09:00
sön
09:00    
Eslöv
 
SAIF Nova-Kicken - Eskilsminne IF  -      
 
25
12:00
lör
12:00    
Västergårds IP
Eskilsminne IF - BK Astrio  -      
25
14:30
lör
14:30    
Harlyckan 3
Eskilsminne IF - Bröndby IF2  -  2  
FEBRUARI 2020
 
01
18:00
lör
18:00    
Skurup
 
Nils Holgersson Cup - Eskilsminne IF  -      
02
09:00
sön
09:00    
Skurup
 
Nils Holgersson Cup - Eskilsminne IF  -      
 
08
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP
Eskilsminne IF - Trelleborgs FF  -      
 
15
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP
Eskilsminne IF - IS Halmia0  -  2  
 
22
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP
Eskilsminne IF - Laholms FK3  -  2  
 
29
15:00
lör
15:00    
Bortamatch
FC Rosengård F19 - Eskilsminne IF1  -  3  
MARS 2020
 
07
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP
Eskilsminne IF - Borgeby FK1  -  0  
 
14
14:00
lör
14:00    
Bortamatch
Dösjebro IF - Eskilsminne IF  -      
 
21
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP
Eskilsminne IF - IF Böljan 3  -  3  
 
28
16:00
lör
16:00    
Filborna IP
Eskilsminne IF - IFK Värnamo11  -  0  
APRIL 2020
 
25
15:00
lör
15:00    
Västergårds IP
Eskilsminne IF - FC Staffanstorp  -      
JUNI 2020
 
14
13:00
sön
13:00    
Borgeby IP A-plan
Borgeby FK - Eskilsminne IF1  -  0  
 
17
17:00
ons
17:00    
Västergårds IP
 
Eskilsminne IF -   -      
 
26
19:00
fre
19:00    
Västergårds IP 5
Eskilsminne IF - Trelleborgs FF4  -  1  
JULI 2020
 
25
12:00
lör
12:00    
Västergårds IP
Eskilsminne IF - Hittarps IK P052  -  4  
25
13:00
lör
13:00    
Bortamatch
Ängelholms FF - Eskilsminne IF1  -  0  
AUGUSTI 2020
 
01
13:00
lör
13:00    
Kärlekens IP
IF Centern - Eskilsminne IF1  -  9  
01
16:00
lör
16:00    
Västergårds IP
Eskilsminne IF - Ängelholms FF7  -  0  
 
08
15:00
lör
15:00    
Västergårds IP 5
Eskilsminne IF - Nättraby GoIF2  -  1  
 
15
14:00
lör
14:00    
Åhus IP A-plan
Åhus IF - Eskilsminne IF0  -  10
 
19
19:00
ons
19:00    
Ljungvalla IP A-plan
Furulunds IK - Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF3  -  2  
22
15:00
lör
15:00    
Västergårds IP 5
Eskilsminne IF - Ifö Bromölla IF3  -  3  
 
30
12:00
sön
12:00    
Laröds IP A-plan
Hittarps IK - Eskilsminne IF0  -  1  
SEPTEMBER 2020
 
01
19:15
tis
19:15    
Vstergrds IP 7, konstgrs
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - Dsjbro IF (9m)  -      
03
19:00
tor
19:00    
Klostergrdens IP
Lunds BK - Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF2  -  5  
05
15:00
lör
15:00    
Västergårds IP 5
Eskilsminne IF - Färjestadens GOIF7  -  1  
 
09
19:00
ons
19:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - Hittarps IK3  -  1  
12
14:00
lör
14:00    
Asarums IP A-plan
Asarums IF FK - Eskilsminne IF  -      
 
14
19:15
mån
19:15    
Hgans Sportcenter B-plan 9-manna
Kullabygdens DFF (9m) - Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF0  -  9  
19
15:00
lör
15:00    
Hamondavallen A-plan
Hammenhögs IF - Eskilsminne IF0  -  1  
 
22
19:15
tis
19:15    
Västergårds IP 7, konstgräs
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - Hittarps IK/Hittarps IK FF  -      
26
15:00
lör
15:00    
Västergårds IP 5
Eskilsminne IF - Dösjöbro IF  -      
OKTOBER 2020
 
03
14:00
lör
14:00    
Glänninge Park A
Laholms FK - Eskilsminne IF  -      
 
06
19:15
tis
19:15    
Västergårds IP 7, konstgräs
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - Jonstorps IF FK  -      
07
19:00
ons
19:00    
Harlyckans IP 1
Eskilsminne IF - FC Rosengård  -      
 
 
Senaste från Bildburken:

Se alla bilder från Eskilsminnes hemmamatcher på både herr- och damsidan på Bildburken.se
© Vid frågor om bilder kontakta janne@bildburken.se