SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Eskilsminne IF
Respekt - Kamratskap - Jämlikhet
Akademi / Division 2
Matcher
DECEMBER 2021
 
11
18:30
lör
18:30    
Killebäckshallen
Södra Sandby IF - Eskilsminne IF  -      
 
18
13:00
lör
13:00    
Västergårdshallen
Eskilsminne IF - Lunds SK  -      
 
31
13:00
fre
13:00    
Österås IP A-plan
FC Hessleholm - Eskilsminne DFF  -      
31
13:00
fre
13:00    
Wegeli IP 1
HGH FC - Eskilsminne DFF  -      
31
14:00
fre
14:00    
Västergårds IP 11
Eskilsminne DFF - Vinbergs IF  -      
31
14:00
fre
14:00    
Västergårds IP 5
Eskilsminne DFF - Stafsinge IF  -      
31
14:00
fre
14:00    
Västergårds IP 5
Eskilsminne DFF - Trönninge IF  -      
31
14:00
fre
14:00    
Västra Karups IP A-plan
Västra Karups IF - Eskilsminne DFF  -      
31
14:00
fre
14:00    
Västergårds IP 5
Eskilsminne DFF - Ängelholms FF  -      
31
15:00
fre
15:00    
Söndrums IP A
IF Centern - Eskilsminne DFF  -      
31
16:00
fre
16:00    
Harlyckans IP 2
Högaborgs BK - Eskilsminne DFF  -      
31
19:00
fre
19:00    
Västergårds IP 5
Eskilsminne DFF - Röke IF  -      
JANUARI 2022
 
09
14:00
sön
14:00    
Harlyckan
Eskilsminne IF - FC Rosengård 19175  -  1  
 
16
16:00
sön
16:00    
Rosengårds Sporthall
FC Rosengård 1917 - Eskilsminne IF3  -  8  
 
22
16:00
lör
16:00    
Västergårdshallen
Eskilsminne IF - Södra Sandby IF2  -  4  
 
29
13:00
lör
13:00    
Västergårds IP 9
Eskilsminne IF - Eskilsminne DFF  -      
30
20:00
sön
20:00    
Fäladsgårdens Idrottshall (Fäladshallen)
Lunds SK - Eskilsminne IF2  -  0  
FEBRUARI 2022
 
12
12:00
lör
12:00    
Västergårds IP Plan 9
Eskilsminne IF - Vellinge IF  -      
MARS 2022
 
01
19:15
tis
19:15    
Stadionområdet Plan 10
Malmö FF DAM - Eskilsminne IF  -      
06
16:00
sön
16:00    
Västergårds IP 9, konstgräs
Eskilsminne DFF (2) - Furulunds IK (2)1  -  3  
 
13
16:00
sön
16:00    
Västergårds IP 9, konstgräs
Eskilsminne DFF (2) - Hyllie IK (4)2  -  0  
 
20
17:00
sön
17:00    
Tolvans IP konstgräs
IF Lödde (3) - Eskilsminne DFF (2)0  -  9  
 
26
14:00
lör
14:00    
Vikenplanen
Furulund IK - Eskilsminne IF  -      
APRIL 2022
 
03
15:15
sön
15:15    
Västergårds IP 9, konstgräs
Eskilsminne DFF (2) - Lunds BK (2)6  -  3  
 
09
13:00
lör
13:00    
Osby IP C-plan konstgräs
IFK Osby - Eskilsminne DFF1  -  2  
 
17
14:00
sön
14:00    
Västergårds IP 5
Eskilsminne DFF - Vinslövs IF2  -  1  
 
23
14:00
lör
14:00    
Österås IP A-plan
FC Hessleholm - Eskilsminne DFF0  -  1  
 
29
18:30
fre
18:30    
Västergårds IP 5, huvudplan
Eskilsminne DFF - Glumslövs FF2  -  2  
MAJ 2022
 
07
15:00
lör
15:00    
Lagavallen
Ljungby IF - Eskilsminne DFF0  -  4  
 
14
13:00
lör
13:00    
Röke IP A-plan
Röke IF - Eskilsminne DFF  -      
 
18
19:00
ons
19:00    
Västergårds IP 1 11-manna
Eskilsminne FF (2) - Lilla Torg FF (2)4  -  0  
21
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP 5, huvudplan
Eskilsminne DFF - Hittarps IK3  -  2  
 
26
15:00
tor
15:00    
Rydebäcks IP, gräsplan
Fortuna FF - Eskilsminne DFF0  -  2  
JUNI 2022
 
04
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP 5, huvudplan
Eskilsminne DFF - Ängelholms FF0  -  0  
 
12
14:00
sön
14:00    
Åhus IP A-plan
Åhus IF - Eskilsminne DFF4  -  2  
 
15
19:15
ons
19:15    
Malmö IP
FC Rosengård 1917 (1) - Eskilsminne FF (2)2  -  1  
18
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP 5, huvudplan
Eskilsminne DFF - Västra Karups IF2  -  1  
 
23
19:30
tor
19:30    
Västergårds IP 5, huvudplan
Eskilsminne DFF - IFK Osby7  -  1  
JULI 2022
 
03
15:00
sön
15:00    
Sparbanksarenan A-plan
Vinslövs IF - Eskilsminne DFF2  -  8  
AUGUSTI 2022
 
14
14:00
sön
14:00    
Västergårds IP 5, huvudplan
Eskilsminne DFF - FC Hessleholm3  -  1  
 
20
14:00
lör
14:00    
Örevångs IP A-plan
Glumslövs FF - Eskilsminne DFF1  -  2  
 
28
14:00
sön
14:00    
Västergårds IP 5, huvudplan
Eskilsminne DFF - Ljungby IF8  -  2  
SEPTEMBER 2022
 
03
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP 5, huvudplan
Eskilsminne DFF - Röke IF1  -  0  
 
10
12:00
lör
12:00    
Laröds IP A-plan
Hittarps IK - Eskilsminne DFF2  -  0  
 
17
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP 5, huvudplan
Eskilsminne DFF - Fortuna FF3  -  0  
 
24
13:30
lör
13:30    
Ängelholms IP A-plan
Ängelholms FF - Eskilsminne DFF1  -  3  
OKTOBER 2022
 
01
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP 5, huvudplan
Eskilsminne DFF - Åhus IF2  -  8  
 
09
15:00
sön
15:00    
Västra Karups IP A-plan
Västra Karups IF - Eskilsminne DFF2  -  2  
NOVEMBER 2022
 
11
17:00
fre
17:00    
Svalöv Futsal Cup
Svalövs Cupen - Eskilsminne IF  -      
13
16:00
sön
16:00    
Rosengårds Sporthall
FC Rosengård 1917 - Eskilsminne IF  -      
 
26
12:30
lör
12:30    
Harlyckan, Harlyckehallen
Eskilsminne IF - Borgeby FK7  -  3  
27
13:00
sön
13:00    
Västergårds IP Plan 7
Eskilsminne IF - Malmö FF F19  -      
 
30
19:15
ons
19:15    
Plan 7
Eskilsminne IF - Råå IF  -      
DECEMBER 2022
 
03
13:00
lör
13:00    
Sannarpshallen Konstgräs Futsal
Alets Cup Sannarpshallen - Eskilsminne IF  -      
04
19:00
sön
19:00    
Fäladsgårdens Idrottshall (Fäladshallen), A-hall
Lunds SK - Eskilsminne IF  -      
 
10
13:00
lör
13:00    
Plan 7
Eskilsminne IF - Fortuna  -      
11
12:30
sön
12:30    
Västergårdshallen, Helsingborg 5-manna
Eskilsminne IF - Lund FC  -      
 
27
12:00
tis
12:00    
Lågehallarna
Askecupen Futsal - Eskilsminne IF  -      
 
 
Senaste från Bildburken:

Se alla bilder från Eskilsminnes hemmamatcher på både herr- och damsidan på Bildburken.se
© Vid frågor om bilder kontakta janne@bildburken.se