Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Eskilsminne IF
Respekt - Kamratskap - Jämlikhet
Pojkar 2009

Matcher
DECEMBER 2018
 
02
10:30
sön
10:30    
Olympiafältet plan 7
Helsingborgs IF - Eskilsminne IF  -      
 
09
11:05
sön
11:05    
Bortamatch
Per i Viken Cup - Eskilsminne IF BLÅ Grp1  -      
09
11:20
sön
11:20    
Bortamatch
Per i Viken Cup - Eskilsminne IF GUL Grp2  -      
JANUARI 2019
 
13
14:50
sön
14:50    
Teknikhallen (Olympia)
Allerums GIF - Eskilsminne IF  -      
13
15:50
sön
15:50    
Teknikhallen (Olympia)
Höganäs BK - Eskilsminne IF  -      
13
16:50
sön
16:50    
Teknikhallen (Olympia)
Helsingborgs Östra - Eskilsminne IF  -      
FEBRUARI 2019
 
10
12:00
sön
12:00    
Höganäs Sportcenter (Lerberget)
Vikens IK - Eskilsminne IF  -      
10
12:30
sön
12:30    
Höganäs Sportcenter (Lerberget)
Vikens IK - Eskilsminne IF  -      
MARS 2019
 
03
15:00
sön
15:00    
Teknikhallen, Olympia
Stattena IF - Eskilsminne IF  -      
03
15:50
sön
15:50    
Teknikhallen
Vikens IK vit - Eskilsminne IF gul  -      
03
16:50
sön
16:50    
Teknikhallen
Vikens IK blå - Eskilsminne IF blå  -      
 
16
11:00
lör
11:00    
Bortamatch
Ängelhoms FF Gul - Eskilsminne IF Gul  -      
16
12:30
lör
12:30    
Bortamatch
Ängelholms FF Blå - Eskilsminne IF Blå  -      
 
30
11:30
lör
11:30    
Höganäs Sportcenter konstgräs
Höganäs BK Röd - Eskilsminne IF Gul  -      
30
13:00
lör
13:00    
Höganäs Sportcenter konstgräs
Höganäs BK Blå - Eskilsminne IF Blå  -      
30
14:30
lör
14:30    
Höganäs Sportcenter konstgräs
Höganäs BK Vit - Eskilsminne IF Vit  -      
31
15:30
sön
15:30    
Teknikhallen
Eket Röd - Eskilsminne IF Gul  -      
31
16:40
sön
16:40    
Teknikhallen
Eket Blå - Eskilsminne IF Blå  -      
APRIL 2019
 
06
13:30
lör
13:30    
Bortamatch
Lunds BK - Eskilsminne IF  -      
06
13:30
lör
13:30    
Bortamatch
Lunds BK - Eskilsminne IF  -      
06
14:00
lör
14:00    
Bortamatch
Lunds BK - Eskilsminne IF  -      
06
14:00
lör
14:00    
Bortamatch
Lunds BK - Eskilsminne IF  -      
 
13
10:00
lör
10:00    
Västergårds IP 4
Eskilsminne IF gul - Helsingborgs IF svart  -      
13
11:30
lör
11:30    
Västergårds IP 4
Eskilsminne IF blå - Helsingborgs IF röd  -      
14
09:30
sön
09:30    
Husarängens IP plan 2 7-manna 1
Eslövs BK svart - Eskilsminne IF vit  -      
14
11:00
sön
11:00    
Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
Helsingborg City FC - Eskilsminne IF svart  -      
 
20
11:00
lör
11:00    
Exercisfältet konstgräs 7-manna 1
IK Wormo blå - Eskilsminne IF gul  -      
21
10:00
sön
10:00    
Västergårds IP 6
Eskilsminne IF svart - Högaborgs BK  -      
21
11:30
sön
11:30    
Västergårds IP 6
Eskilsminne IF vit - Teckomatorps SK  -      
 
22
11:15
mån
11:15    
Norrvalla IP, Helsingborg konstgräs 7-manna 1
Helsingborgs IF vit - Eskilsminne IF blå  -      
27
09:30
lör
09:30    
Örebäcksvallen konstgräs
Båstads GIF svart - Eskilsminne IF gul  -      
27
11:00
lör
11:00    
Västergårds IP 4
Eskilsminne IF blå - Borstahusens BK röd  -      
27
12:30
lör
12:30    
Västergårds IP 4
Eskilsminne IF vit - IF Lödde gul  -      
28
10:30
sön
10:30    
Höganäs Sportcenter Plan Syd B1 7-manna
Höganäs BK blå - Eskilsminne IF svart  -      
MAJ 2019
 
03
19:00
fre
19:00    
Norrvalla IP
Helsingborgs IF svart - Eskilsminne IF blå  -      
04
11:00
lör
11:00    
Västergårds IP 4
Eskilsminne IF gul - Helsingborgs IF röd  -      
04
11:00
lör
11:00    
Ljungvalla IP B-plan 7-manna 1
Furulunds IK svart - Eskilsminne IF vit  -      
04
12:30
lör
12:30    
Västergårds IP 4
Eskilsminne IF svart - Skäldervikens IF blå  -      
 
10
18:00
fre
18:00    
Bållevi B-plan 7-manna 1
Helsingborg Östra IF - Eskilsminne IF svart  -      
11
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP 4
Eskilsminne IF blå - Båstads GIF svart  -      
11
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP 6
Eskilsminne IF vit - Fortuna FF röd  -      
12
11:00
sön
11:00    
Vikvalla B-plan 7-manna 1
Vikens IK blå - Eskilsminne IF gul  -      
 
18
10:00
lör
10:00    
Västergårds IP 6
Eskilsminne IF svart - Hittarps IK vit  -      
18
10:30
lör
10:30    
Örevångs IP B-plan 7-manna 1
Glumslövs FF - Eskilsminne IF vit  -      
18
11:30
lör
11:30    
Västergårds IP 6
Eskilsminne IF gul - Helsingborgs IF vit  -      
19
14:00
sön
14:00    
Vikvalla B-plan 7-manna 1
Vikens IK blå - Eskilsminne IF blå  -      
 
25
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP 4
Eskilsminne IF blå - Eskilsminne IF gul  -      
25
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP 4
Eskilsminne IF gul - Eskilsminne IF gul  -      
26
11:30
sön
11:30    
Västergårds IP 6
Eskilsminne IF vit - Dösjöbro IF röd  -      
 
29
18:00
ons
18:00    
Rydebäcks IP
Fortuna FF svart - Eskilsminne IF svart  -      
30
09:30
tor
09:30    
Halör Cup 2019, Höllviken
 
- Eskilsminne IF  -      
30
09:30
tor
09:30    
Harlyckan
Halör Cup 2019 - Eskilsminne IF  -      
30
10:00
tor
10:00    
Bortamatch
Halör Cup 2019 - Eskilsminne IF  -      
31
08:30
fre
08:30    
Bortamatch
Halmstad Cup 2019 - Eskilsminne IF  -      
JUNI 2019
 
08
11:00
lör
11:00    
Ättekulla IP A-plan 7-manna 1
Ramlösa Södra IF vit - Eskilsminne IF vit  -      
08
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP 6
Eskilsminne IF gul - Borstahusens BK röd  -      
09
10:00
sön
10:00    
Västergårds IP 6
Eskilsminne IF svart - Ödåkra IF  -      
 
15
12:00
lör
12:00    
Exercisfältet konstgräs 7-manna 1
IK Wormo blå - Eskilsminne IF blå  -      
16
10:00
sön
10:00    
Landskrona IP D-plan 7-manna
Landskrona BoIS - Eskilsminne IF gul  -      
16
11:00
sön
11:00    
Nya Träningsplanerna, Ängelholm Konstgräs 7-manna 2
Ängelholms FF gul - Eskilsminne IF svart  -      
16
11:00
sön
11:00    
Västergårds IP 6
Eskilsminne IF vit - Marieholms IS vit  -      
AUGUSTI 2019
 
01
17:00
tor
17:00    
Eskilscupen 2019
 
- Eskilsminne IF  -      
02
08:00
fre
08:00    
Norvalla IP
Eslövs BK m fl - Eskilsminne IF  -      
02
08:40
fre
08:40    
Hedens IP
BK Höllviken m fl - Eskilsminne IF 3  -      
02
14:00
fre
14:00    
Harlyckan
Kågeröds BoIF - Eskilsminne IF 2  -      
03
13:15
lör
13:15    
Harlyckan
Eskilsminne IF - Helsingborgs östra  -      
03
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP
Eskilsminne IF - Hittarp  -      
03
14:00
lör
14:00    
Norvalla IP
lag grön grupp 9 - Eskilsminne IF  -      
04
09:15
sön
09:15    
Harlyckan
Hittarp - Eskilsminne IF  -      
04
09:15
sön
09:15    
Grusparkeringen
Eskilsminne IF - Helsingborg city  -      
04
10:00
sön
10:00    
Hedens IP
Skälderviken m fl - Eskilsminne IF  -      
 
16
19:00
fre
19:00    
Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 2
Helsingborgs IF svart - Eskilsminne IF gul  -      
17
14:00
lör
14:00    
Västergårds IP 4
Eskilsminne IF gul - Båstads GIF svart  -      
18
10:00
sön
10:00    
Västergårds IP 4
Eskilsminne IF svart - Helsingborg City FC  -      
18
12:00
sön
12:00    
Västergårds IP 4
Eskilsminne IF vit - Eslövs BK svart  -      
 
21
18:30
ons
18:30    
Västergårds IP 6
Högaborgs BK grön - Eskilsminne IF svart  -      
22
18:30
tor
18:30    
Teckomatorps IP, konstgräs 7-manna 1
Teckomatorps SK - Eskilsminne IF vit  -      
 
31
10:00
lör
10:00    
Tolvans IP C-plan 7-manna 1
IF Lödde gul - Eskilsminne IF vit  -      
SEPTEMBER 2019
 
01
12:30
sön
12:30    
Västergårds IP 4
Eskilsminne IF svart - Höganäs BK blå  -      
01
15:30
sön
15:30    
Norrvalla IP, Helsingborg konstgräs 7-manna 1
Helsingborgs IF svart - Eskilsminne IF gul  -      
 
08
10:00
sön
10:00    
Västergårds IP 4
Eskilsminne IF vit - Råå IF vit  -      
08
11:00
sön
11:00    
Vikvalla B-plan 7-manna 1
Vikens IK blå - Eskilsminne IF gul  -      
08
12:00
sön
12:00    
Skäldervikens IP B-plan 7-manna 1
Skäldervikens IF blå - Eskilsminne IF svart  -      
 
14
10:00
lör
10:00    
Bjärshögs IP Plan 2 7-manna 1
Åstorps FF vit - Eskilsminne IF gul  -      
14
12:30
lör
12:30    
Rydebäcks IP
Fortuna FF röd - Eskilsminne IF vit  -      
15
11:00
sön
11:00    
Västergårds IP 2
Eskilsminne IF gul - IK Wormo blå  -      
15
12:30
sön
12:30    
Västergårds IP 2
Eskilsminne IF svart - Helsingborg Östra IF  -      
 
22
11:00
sön
11:00    
Västergårds IP 4
Eskilsminne IF gul - Vikens IK blå  -      
22
11:00
sön
11:00    
Örebäcksvallen A-plan 7-manna 1
Båstads GIF svart - Eskilsminne IF gul  -      
22
12:00
sön
12:00    
Laröds IP plan 6 bollfält
Hittarps IK vit - Eskilsminne IF svart  -      
22
12:30
sön
12:30    
Västergårds IP 4
Eskilsminne IF vit - Glumslövs FF  -      
 
25
18:15
ons
18:15    
Västergårds IP
Eskilsminne IF - Eskilsminne IF  -      
25
18:15
ons
18:15    
Västergårds IP
Eskilsminne IF - Eskilsminne IF  -      
28
10:00
lör
10:00    
Västergårds IP 2
Eskilsminne IF gul - Helsingborgs IF svart  -      
28
11:30
lör
11:30    
Västergårds IP 2
Eskilsminne IF svart - Fortuna FF svart  -      
28
12:00
lör
12:00    
Dösjöbro IP konstgräs 7-manna 2
Dösjöbro IF röd - Eskilsminne IF vit  -      
29
14:00
sön
14:00    
Vikvalla, konstgräs 7-manna 1
Vikens IK vit - Eskilsminne IF gul  -      
OKTOBER 2019
 
04
18:30
fre
18:30    
Harlyckan; konstgräs
Eskilsminne IF vit - Ramlösa Södra IF vit  -      
05
10:00
lör
10:00    
Bjärshögs IP Plan 2 7-manna 1
Åstorps FF vit - Eskilsminne IF gul  -      
05
12:30
lör
12:30    
Västergårds IP 4
Eskilsminne IF gul - IK Wormo blå  -      
06
10:00
sön
10:00    
Toftavallen B-plan 7-manna 2
Ödåkra IF - Eskilsminne IF svart  -      
 
12
09:30
lör
09:30    
Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
Helsingborgs IF röd - Eskilsminne IF gul  -      
12
11:00
lör
11:00    
Västergårds IP 2
Eskilsminne IF gul - Vikens IK vit  -      
12
11:00
lör
11:00    
Åvallen, Marieholm B-plan 7-manna 1
Marieholms IS vit - Eskilsminne IF vit  -      
12
12:30
lör
12:30    
Västergårds IP 2
Eskilsminne IF svart - Ängelholms FF gul  -      
 
19
09:00
lör
09:00    
Ängelholm; fotbollsplaner bakom Catena Arena
Ängelhoms Cup - Eskilsminne IF  -      
19
09:30
lör
09:30    
Ängelholm; fotbollsplaner bakom Catena Arena
Ängelholms Cup - Eskilsminne IF  -      
NOVEMBER 2019
 
10
09:30
sön
09:30    
Sparbankshallen, Ivöstrand, Bromölla
Mjällby AIF - Eskilsminne IF  -      
10
14:15
sön
14:15    
Sparbankshallen, Ivöstrand, Bromölla
Åhus HBK - Eskilsminne IF  -      
 
 
Senaste från Bildburken:

Se alla bilder från Eskilsminnes hemmamatcher på både herr- och damsidan på Bildburken.se
© Vid frågor om bilder kontakta janne@bildburken.se