Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Kommande matcher
APRIL 2019
 
22
11:00
mån
11:00    
Flickor 2007, Husiegårds IP Konstgräs 7-manna 1
Husie IF - Eskilsminne IF blå  -      
22
11:00
mån
11:00    
F15-17 , Osby IP C-plan konstgräs
IFK Osby - Eskilsminne IF  -      
22
11:00
mån
11:00    
Pojkar 2008, Västergårds IP 2
Eskilsminne IF blå - Klippans FF vit  -      
22
11:15
mån
11:15    
Pojkar 2009, Norrvalla IP, Helsingborg konstgräs 7-manna 1
Helsingborgs IF vit - Eskilsminne IF blå  -      
22
12:00
mån
12:00    
Pojkar 2007, Österås IP F-plan 7-manna 2
Hässleholms IF grön - Eskilsminne IF gul  -      
22
12:00
mån
12:00    
Pojkar 2005, Bäckagårds IP plan 2
Kvarnby IK - Eskilsminne IF 1  -      
22
12:00
mån
12:00    
Pojkar 2010, Laröds IP plan 6 bollfält
Hittarps IK blå - Eskilsminne IF gul  -      
22
13:00
mån
13:00    
U15, Asmundtorps IP A-plan
U15 » 
Asmundtorps IF - Eskilsminne IF 2
  -      
22
13:00
mån
13:00    
Herr U19, Klostergårdens IP
Lunds BK - Eskilsminne IF  -      
22
14:00
mån
14:00    
Dam Akademi / Div 2 , Västergårds IP 5
Eskilsminne DFF - Laholms FK  -      
22
15:00
mån
15:00    
Flickor 2006, Västergårds IP 3
Eskilsminne IF blå - Borgeby FK  -      
23
18:30
tis
18:30    
Pojkar 2006, Ättekulla IP A-plan 7-manna 1
Ramlösa Södra IF vit - Eskilsminne IF blå  -      
24
18:30
ons
18:30    
U15, Västergårds IP 11
U15 » 
Eskilsminne IF 1 - BK Höllviken
  -      
24
19:00
ons
19:00    
Flickor 2005, Västergårds IP 1
Eskilsminne IF - FC Rosengård  -      
24
19:00
ons
19:00    
Pojkar 2006, Västergårds IP 3
Eskilsminne IF gul - Hittarps IK vit  -      
24
19:00
ons
19:00    
U16, Harlyckan 3, konstgräs
U16 » 
Eskilsminne IF - BK Höllviken
  -      
26
18:30
fre
18:30    
Flickor 2006, Vikenplanen
Furulunds IK - Eskilsminne IF blå  -      
27
09:30
lör
09:30    
Pojkar 2009, Örebäcksvallen konstgräs
Båstads GIF svart - Eskilsminne IF gul  -      
27
10:00
lör
10:00    
Flickor 2007, Dösjöbro IP B-plan 7-manna 2
Dösjöbro IF - Eskilsminne IF blå  -      
27
10:00
lör
10:00    
Pojkar 2006, Höganäs Sportcenter Plan Mitt 9-manna
Höganäs BK röd - Eskilsminne IF blå  -      
27
11:00
lör
11:00    
Flickor 2008, Västergårds IP 6
Eskilsminne IF - Ängelholms FF blå  -      
27
11:00
lör
11:00    
Flickor 2010, Västergårds IP 12
Eskilsminne IF - Vejby IF  -      
27
11:00
lör
11:00    
Pojkar 2009, Västergårds IP 4
Eskilsminne IF blå - Borstahusens BK röd  -      
27
11:00
lör
11:00    
Pojkar 2008, Landskrona IP D-plan 7-manna
Landskrona BoIS - Eskilsminne IF gul  -      
27
11:00
lör
11:00    
Pojkar 2007, Västergårds IP 8
Eskilsminne IF gul - Perstorp Bälinge IK  -      
27
11:30
lör
11:30    
Pojkar 2007, Ryvallen A-plan 7-manna 1
Allerums GIF - Eskilsminne IF blå  -      
27
12:00
lör
12:00    
Juniorlag, Harlyckan 3, konstgräs
Eskilsminne IF 2 - Råå IF 1  -      
27
12:00
lör
12:00    
Pojkar 2005, Staffansvallen Plan 4, konstgräs
Staffanstorp United FC - Eskilsminne IF  -      
27
12:00
lör
12:00    
Herr U19, Harlyckan 3, konstgräs
Eskilsminne IF 2 - Råå IF 1  -      
27
12:30
lör
12:30    
Pojkar 2009, Västergårds IP 4
Eskilsminne IF vit - IF Lödde gul  -      
27
13:00
lör
13:00    
Pojkar 2006, Olympiafältet Plan 10 konstgräs 9-manna
Helsingborgs IF 1 - Eskilsminne IF gul  -      
27
13:00
lör
13:00    
U15, Landskrona IP C-plan
U15 » 
Landskrona BoIS - Eskilsminne IF 1
  -      
27
14:00
lör
14:00    
Herr A, Harlyckans IP 1
Herr A » 
Eskilsminne IF - Torns IF
  -      
28
09:30
sön
09:30    
Flickor 2009, Laröds IP plan 6 bollfält
Hittarps IK - Eskilsminne IF gul  -      
28
10:00
sön
10:00    
Pojkar 2010, Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
Stattena IF - Eskilsminne IF svart  -      
28
10:30
sön
10:30    
Flickor 2006, Örevångs IP B-plan 9-manna
Glumslövs FF - Eskilsminne IF gul  -      
28
10:30
sön
10:30    
Pojkar 2009, Höganäs Sportcenter Plan Syd B1 7-manna
Höganäs BK blå - Eskilsminne IF svart  -      
28
10:30
sön
10:30    
Pojkar 2007, Brunnbyvallen B-plan 9-manna
Brunnby FF - Eskilsminne IF vit  -      
28
11:00
sön
11:00    
Flickor 2007, Västergårds IP 10
Eskilsminne IF gul - Ängelholms FF  -      
28
11:00
sön
11:00    
Pojkar 2008, Höganäs Sportcenter Plan Syd B2 7-manna
Höganäs BK blå - Eskilsminne IF blå  -      
28
11:00
sön
11:00    
Pojkar 2008, Västergårds IP 2
Eskilsminne IF vit - Klippans FF grön  -      
28
11:00
sön
11:00    
Pojkar 2010, Västergårds IP 12
Eskilsminne IF blå - Åstorps FF vit  -      
28
12:00
sön
12:00    
Dam A, Laröds IP A-plan
Dam A » 
Hittarps IK - Eskilsminne IF
  -      
28
12:00
sön
12:00    
F15-17 , Västergårds IP 11
Eskilsminne IF - Hyllie IK  -      
28
12:00
sön
12:00    
Pojkar 2010, Laröds IP plan 5 bollfält
Hittarps IK röd - Eskilsminne IF vit  -      
28
12:00
sön
12:00    
U15, Olympiafältet Plan 9
U15 » 
Stattena IF vit (9m) - Eskilsminne IF 2
  -      
28
13:00
sön
13:00    
Flickor 2009, Rydebäcks IP
Fortuna FF svart - Eskilsminne IF blå  -      
28
13:00
sön
13:00    
Pojkar 2005, Västergårds IP 1 9-manna
Eskilsminne IF 2 - Harrie FF  -      
28
13:00
sön
13:00    
Herr U19, Västergårds IP 5
Eskilsminne IF - IF Lödde  -      
28
14:00
sön
14:00    
U16, Västergårds IP 11
U16 » 
Eskilsminne IF 1 - Höörs IS 1
  -      
28
17:00
sön
17:00    
Flickor 2005, Gamleby A-plan 9-manna
IFK Osby - Eskilsminne IF  -      

  Fler kommande matcher >>

Spelade matcher
APRIL 2019
 
21
16:00
sön
16:00    
Herr A, Skarsjövallen
Herr A » 
Ljungskile SK - Eskilsminne IF
  -      
21
13:00
sön
13:00    
Pojkar 2007, Västergårds IP 8
Eskilsminne IF blå - Jonstorps IF FK blå  -      
21
11:30
sön
11:30    
Pojkar 2009, Västergårds IP 6
Eskilsminne IF vit - Teckomatorps SK  -      
21
10:00
sön
10:00    
Flickor 2010, Västra Karups IP C-plan 5-manna 1
Västra Karups IF - Eskilsminne IF  -      
21
10:00
sön
10:00    
Pojkar 2009, Västergårds IP 6
Eskilsminne IF svart - Högaborgs BK  -      
20
11:00
lör
11:00    
Pojkar 2009, Exercisfältet konstgräs 7-manna 1
IK Wormo blå - Eskilsminne IF gul  -      
20
10:00
lör
10:00    
Pojkar 2008, Vidablick IP A-plan 9-manna
Mörarps IF - Eskilsminne IF vit  -      
20
10:00
lör
10:00    
Pojkar 2010, Toftavallen C-plan 7-manna 2
Ödåkra IF - Eskilsminne IF blå  -      
20
10:00
lör
10:00    
Pojkar 2010, Bjärevallen 5-manna
Förslövs IF - Eskilsminne IF vit  -      
20
09:30
lör
09:30    
Flickor 2007, Västra Karups IP C-plan 7-manna
Västra Karups IF - Eskilsminne IF gul  -      

  Fler spelade matcher >>
 
 
 
Senaste från Bildburken:

Våra herrar tvingades att släppa kvalplatsen till Superettan till gästande Oskarshamn. Gästerna kunde lämna Harlyckan med en 2-1 seger. En spännande fortsättning följer, 2 matcher återstår!

Hitta fler bildspel på Bildburken.se
© Vid frågor om bilder kontakta janne@bildburken.se

 
Kommande matcher Ettanplay